0

معرفی ۱۰ وب سایت فوق‌العاده برای تقویت مهارت‌ شنیداری Listening

۱۰ وب سایت فوق‌العاده برای ارتقاء مهارت‌های شنیداری زبان انگلیسی

به نظر من امروزه یادگیری زبان انگلیسی به مراتب آسان تر از گذشته است. وب سایت‌های بسیاری وجود دارند که می توانند به شما برای افزایش و تقویت مهارت‌ شنیداری (Listening) کمک کنند.

چرا مهارت شنیداری یا همان لیسنینگ از اهمیت زیادی در یادگیری زبان انگلیسی برخوردار است؟

مهارت‌های شنیداری مهم هستند، زیرا اگر شما این مهارت‌ها را داشته باشید :

– میتوانید به دنیا دسترسی داشته باشید و به پادکست‌ها، ارائه‌ها و فیلم‌های یوتیوب در موضوعات مختلف گوش دهید.
– میتوانید برای لذت خودتان گوش دهید. شما قادر خواهید بود به منظور سرگرمی به موسیقی‌ها گوش دهید و یا به تماشای فیلم‌ها بنشینید.
– میتوانید به تمام دنیا سفر کنید و با افرادی که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است، ارتباط برقرار کنید.
– میتوانید تحصیلات دانشگاهی و ملزومات کاری را کسب کنید.

اهمیت لیسنینگ و یادگیری آن از طریق وب سایت های یادگیری لیسنینگ
اهمیت یادگیری مهارت شنیداری از طریق وب سایت ها در انگلیسی

اکنون به بررسی تعدادی از بهترین وبسایت‌ها برای افزایش مهارت‌های شنیداری خواهیم پرداخت.

وب سایت‌هایی برای افزایش و تقویت مهارت‌ شنیداری (لیسنینگ)

این لیستی از ۱۰ وب سایت عالی برای ارتقاء مهارت‌های شنیداری است که من جمع‌آوری کرده‌ام و امیدوارم این وب سایت‌ها بتوانند به شما برای رسیدن به اهدافی که در حیطه‌ی یادگیری لیسنینگ زبان انگلیسی دارید کمک کنند.

۱٫ SpeechYard

اسپیچ‌یارد مکانی است که زبان‌آموزان انگلیسی فرصت بسیار خوبی دارند تا به وسیله‌ی سرگرمی‌های آموزشی، سطح زبان انگلیسی خود را ارتقاء دهند و دانش زبان خود را گسترش دهند. زمانی که فیلم را تماشا می کنید، بر روی هر کلمه یا عبارت کلیک کنید تا بتوانید ترجمه‌ی آن‌ها را مشاهده کنید، به آن گوش دهید و یا آن را به آموزش‌های دیگر خود اضافه کنید. ثبت‌نام در این سایت رایگان است، تعلل نکنید و با استفاده از فیلم‌ها و یا کتاب‌ها، آموزش زبان انگلیسی را آغاز کنید.

۲٫ English Central

وب سایت EnglishCentral، پیشرو در ارائه راه‌حل‌های مکالمه است. این پلتفرم شامل بهترین ویدئوهای انگلیسی در سراسر اینترنت میباشد.

شما می توانید :

– روزی یک ویدئو که براساس سطح توانایی و علاقه‌ی شما پیشنهاد می‌شود را تماشا کنید و هر کلمه‌ای را که نمیدانستید علامت بزنید.
– کلمات جدید را با استفاده از پر کردن جاهای خالی مرتبط با ویدئو، یاد بگیرید.
– کلمات جدید در محتوا را بخوانید و در همان لحظه بازخوردی از نحوه‌ و روان بودن تلفظ خود دریافت کنید.

معرفی وب سایت های یادگیری مهارت شنیداری لیسنینگ
معرفی وب سایت های یادگیری لیسنینگ

۳٫ Lyrics Training

Lyrics Training یک روش ساده و جالب برای آموزش مهارت‌های زبان‌ انگلیسی با استفاده از موزیک‌ ویدئو و متن موسیقی‌های دلخواهتان است. این وب سایت قابلیت جالبی دارد و به شما اجازه میدهد تا شما نیز موسیقی را بخوانید و از متن کامل آن لذت ببرید.

Lyrics Training به شما در یادگیری کلمات و عبارت‌های جدید کمک می کند، همچنین با تعداد زیادی از تمارین پر کردن جالی خالی، مفاهیم گرامری را برای شما تقویت میکند.

Lyrics Training به شما کمک میکند تا توانایی گوش‌هایتان را برای درک و تشخیص صداها و کلامات زبان انگلیسی در کم‌ترین زمان افزایش دهید و بطور ناخودآگاه ذهن خود را تقویت کنید. حال ممکن است معنی کلمات را بدانید و یا نه.

۴٫ Player FM

اگر شما یک گوشی هوشمند دارید، میتوانید یک پادکست که مخصوص فراگیران زبان انگلیسی است را انتخاب کنید ولی اگر توانایی شنیداری خوبی دارید، یکی از هزاران پادکست موجود در اینترنت را به راحتی میتوانید انتخاب کنید. بهترین پادکست‌هایی که زبان‌ آموزان انگلیسی باید یک نگاهی به آن‌ها داشته باشند، در این مطلب مفیدترین پادکست های آموزش زبان انگلیسی معرفی شده اند: ۱۷ پادکست برتر برای یادگیری زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۱

۵٫ کانال‌های انگلیسی یوتیوب

یوتیوب یک منبع فوق‌العاده عالی برای زبان‌آموزان و معلمان است، شما فقط باید کانال‌های مناسب را پیدا کنید. من بهترین کانال‌های یوتیوب را گزینش کرده‌ام تا شما زمان زیادی را برای جستجوی آن‌ها صرف نکنید، در این مقاله میتوانید آن ها را بخوانید: ۱۵ کانال یوتیوب فوق‌العاده برای یادگیری زبان انگلیسی

۶٫ Voscreen

وب سایت وُاسکرین به شما کمک میکند تا با استفاده از کلیپ‌های کوتاه، به صورت خودآموز توانایی‌های زبان انگلیسی خود را افزایش دهید. یادگیری و ارتقاء زبان انگلیسی با محیط آموزش ویدئویی این وبسایت از همیشه لذت‌ بخش‌ تر شده است. اپلیکیشن‌های وُاسکرین در مارکت‌های پلی‌استور و اپ‌استور موجود میباشد.

۷٫ ESLvideo.com

این وب سایت منابعی را برای زبان‌آموزانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اند فراهم می‌آورد تا مهارت‌های شنیداری (listening)، گفتاری (speaking)، قواعد (grammar) و لغوی (vocabulary) خود را ارتقاء دهند. درس‌ها و کوییزهای این سایت توسط معلمان ایجاد شده‌اند و بطور رایگان میتوانید از آن‌ها در کلاس، آزمایشگاه و یا خانه استفاده کنید.

وب سایت های معتبر یادگیری مهارت شنیداری انگلیسی
وب سایت های معتبر یادگیری Listening در زبان انگلیسی

۸٫ Elllo

هدف این وب سایت آموزش زبان انگلیسی به صورت جالب، مؤثر و رایگان است و همچنین امکاناتی را برای معلمان و دانش‌آموزان فراهم آورده است که در کتاب‌های درسی  آن‌ها را نمی توانید پیدا کنید.

شما میتوانید تمارین زبان انگلیسی آن‌ها را در اینجا مشاهده کنید : تمارین شنیداری Elllo

۹٫ ESOL Courses

در این وب سایت درس‌ هایی برای زبان آموزان که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند، آموزش داده شده است. مهارت لیسنینگ خود را توسط تکالیف لیسنینگ موجود در این وب سایت میتوانید ارتقاء دهید.

در اینجا میتوانید لیست دروس لیسنینگ این وب سایت را مشاهده کنید : تمارین مهارت شنیداری زبان انگلیسی در ESOL

۱۰٫ Talk English

وب سایت Talk Englishبه موضوعات و سرفصل‌های مختلفی می پردازد. ولی یک بخش از این سایت برای تقویت مهارت‌ شنیداری Listening است که شما می توانید فایل‌های صوتی را براساس سطوح مبتدی، متوسط و حرفه‌ای پیدا کنید.

دروس مقدماتی مهارت شنیداری Listening در Talk English

دروس متوسط مهارت شنیداری Listening در Talk English

دروس پیشرفته مهارت شنیداری Listening در Talk English

در پایان: جدیدترین ویدیوهای آموزش زبان انگلیسی را در پیج اینستاگرام Ostad.English@ مشاهده کنید.

مقالاتی که در زمینه ی تقویت مهارت شنیداری لیسنینگ زبان انگلیسی به شما کمک زیادی خواهند کرد:

۵ روش موثر در تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی (Listening)

مهارت شنیداری (لیسنینگ) خوبی ندارید، اگر میان صحبت دیگران وقفه ایجاد می کنید!

۱۰ اپلیکیشن پرکاربرد برای یادگیری مهارت شنیداری لیسنینگ زبان انگلیسی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.