0

آموزش رایگان آزمون تافل | Toefl exam | استاد انگلیسی

Ostad English

آموزش آزمون تافل

®TOEFL Practice TOEFL Exam

Test of English as a Foreign Language

آموزش آزمون تافل

Toefl Reading

مهارت خواندن آزمون تافل: این بخش از آزمون تافل توانایی شما برای خواندن و درک متون مربوط به خواندن در سطح کالج، در این بخش مورد آزمایش واقع می شود.

Toefl Listening

مهارت شنیداری آزمون تافل: این بخش از آزمون تافل توانایی شما را در درک انگیسی آمریکایی شفاهی امتحان می کند. بعد از اینکه شما مکالمات ضبط شده را شنیدید به سوالات پاسخ خواهید داد.

Toefl Writing

مهارت نوشتاری آزمون تافل: این بخش از آزمون تافل توانایی شما برای انجام کارهای نوشتاری که نوعا در دوره های کالج مورد نیازند محک می زند.

Toefl Speaking

مهارت صحبت کردن آزمون تافل: این بخش از آزمون تافل توانایی شما برای مکالمه انگلیسی در مکان های دانشگاهی محک می زند. روان بودن و صحت کلی صحبت شما ارزیابی می شود

درباره ی آزمون تافل (iBT وITP)

(iBT and ITP) About the TOEFL Test

آموزش رایگان آزمون تافل

آزمون تافل چیست؟

تافل TOEFL برگرفته از واژگان

Test of English as a Foreign Language

تافل، امتحان جامع زبان انگلیسی است که به کالج ها و دانشگاه های موجود در ایالات متحده، کانادا و سایر قسمت های جهان کمک می کند که تصمیماتی در مورد پذیرش اتخاذ کنند. به علاوه، در بعضی مواقع متخصصین خارجی برای گواهی انجام فعالیت های تخصصی خود در آمریکا و خارج نیازمند این مدرک هستند.

iBT: (آزمون تافل اینترنتی)

در سال ۱۹۹۸، سازمان ارزشیابی علمی (ETS) که تهیه کننده امتحان تافل است ارائه امتحان تافل از طریق کامپیوتر را که به عنوان iBT شناخته شده آغاز کرد. iBT با سود بردن از پیشرفت های تکنولوژی، وسعت مهارت های امتحان شده را با افزودن بخشهای صحبت کردن و نوشتن به آزمون و همچنین انسجام مهارتهای خواندن، گرامر و واژگان برای تقلید چگونگی استفاده روزمره ی ما از زبان توسعه داد.

 

ITP: (برنامه تافل آموزشگاهی)

برخی آموزشگاه های علمی از تافل کتبی ، که به عنوان تافل ITP شناخته شده، استفاده می کنند. سازمان ارزشیابی علمی (ETS این شکل از تافل را برای آموزشگاه هایی که اغلب از آزمون برای ارزیابی کلی مهارت های زبان انگلیسی افراد جهت اهداف جانشینی استفاده می کنند موجود می سازد. آموزشگاه ها همچنین نتایج را برای ارزیابی تأثیر برنامه های آموزشی زبان انگلیسی خود بکار می برند. این تافل ها قبلا طبق معمول بصورت تافل های کتبی انجام می شد. بطور کلی، کالج ها و دانشگاه ها نمرات تافل ITP را به جای یک نمره ی iBT نمی پذیرند. این دو نسخه از تافل کاملا متفاوتند.

iBT :

iBT آزمون زمانداری است شامل چهار بخش که در زیر فهرست شده:

iBT :

بخش ۱: خواندن

بخش خواندن iBT در دو شکل ارائه می شود. شکل کوتاه iBT که سه متن تقریبا ۷۰۰ کلمه ای را به شما ارائه می دهد. شکل طولانی شامل چهار متن می باشد. بعد از هر متن، شما به ۱۴-۱۲ سؤال آزمون پاسخ خواهید داد. اگر شما در شکل طولانی iBT شرکت می کنید، تنها سه سری از سؤالات آزمون پاسخ داده خواهد شد. پاسخ ها به سؤالات برای دو متن دیگر توسط ETS برای استفاده ی iBTهای آتی ارزیابی خواهد شد. شما ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت تا تمام متن را بخوانید و به سؤالات پاسخ دهید (۱۰۰ دقیقه برای شکل طولانی). به شما اجازه داده خواهد شد که در هنگام خواندن یادداشت برداری کنید. شما برخی کلمات یا عبارات را به صورت مشخص شده خواهید دید. شما ممکن است توضیح یا تعریفی از کلمه یا عبارت را با کلیک کردن روی آن ببینید.

اکثر سؤالات موجود در این بخش به شکل چند گزینه ای هستند. انتخاب پاسخ خود را به هر سؤال انجام دهید و با کلیک کردن روی Next سراغ سؤال بعدی بروید. برای برگشتن به سؤال قبلی، روی Back کلیک کنید. در هر زمان، شما می توانید برای دیدن فهرستی از سؤالاتی که پاسخ داده اید و نداده اید روی Review کلیک کنید. احتمال دارد در حالیکه دارید روی این بخش کار می کنید به سؤالی برگردید اما زمانیکه بخش خواندن را ترک کرده اید، ممکن نیست که به آن برگردید. ساعتی روی صفحه ظاهر خواهد شد تا برای مدیریت زمانتان به شما کمک کند.

در این بخش، شما ابتدا متن را به طور کامل بخوانید. اینکار را با استفاده از نوار مرورگر برای دیدن کل متن روی صفحه انجام دهید. کامپیوتر پاسخ ها را به شما نخواهد داد مگر اینکه کل بخش خواندن را مرور کرده باشید. در آن مرحله، روی Next کلیک کنید.

شکل های پاسخ متفاوتی در بخش خواندن وجود دارند. این شكل ها مستلزم کلیک روی یک کلمه، عبارت یا جمله می باشد. موارد واژگانی معمولا با خواستن از شما برای کلیک روی کلمه ی دیگری در متن امتحان می شوند که به معنای همان کلمه ی پررنگ شده باشد. گاهی از شما خواسته می شود که روی جمله یا گروهی از جملاتی که پاسخ به یک سؤال خاص را می توان در آن یافت کلیک کنید. گهگاه، از شما ممکن است خواسته شود که جمله ای را داخل متن قرار دهید. در موارد بهم پیوستگی، از شما خواسته خواهد شد که روی کلمه یا عبارت موجود در قسمت پر رنگ شده ی متنی کلیک کنید که کلمه ی به هم پیوسته به آن اشاره می کند. بعد از اینکه روی کلمه یا عبارت کلیک کنید آن تیره خواهد شد.

بالاخره، در جدیدترین نوع سؤال متن ( «خواندن برای یادگیری») شما لازم است خلاصه ای را کامل کنید یا در نموداری با انتخاب اینکه کدام گزینه های متن آماده شده را شامل می شود پر کنید. سؤالات خلاصه بیش از دو امتیاز هر کدام و سؤالات نمودار سه تا چهار امتیاز، بسته به اینکه آیا پنج یا هفت گزینه ارائه می شوند دارند.

آموزش رایگان آزمون تافل

iBT :

بخش ۲: گوش کردن

بخش گوش کردن آزمونهای iBT توانایی شما را برای درک انگلیسی صحبت شده محک می زند که نوعا در اردوگاه های کالج ها و دانشگاه ها یافت می شود. کارهای گوش کردنی آنهایی هستند که نوعی از مکالمه های اجتماعی و دانشگاهی یافت شده در این مکان ها می باشند.

دو شکل برای بخش گوش کردن وجود دارند. در بخش گوش کردن کوتاه، شما دو مکالمه و چهار سخنرانی خواهید شنید. قالب طولانی شامل سه مکالمه و شش سخنرانی می باشد. در هر مکالمه و سخنرانی شما لازم است به پنج یا شش سؤال پاسخ دهید که بیشتر آنها چند گزینه ای هستند. پاسخ به سؤالات مکالمه و سخنرانی های اضافی به حساب نمی آیند. سؤالات توسط ETS برای استفاده در iBTهای آتی ارزیابی خواهد شد. از آنجایی که شما نمی دانید کدام متون محسوب خواهند شد، برایتان مهم است که بیشترین سعی خود را در تمام سؤالات آزمون بکنید.

شما ۲۵ دقیقه در بخش گوش کردن شکل کوتاه و ۳۰ دقیقه در بخش قالب طولانی زمان دارید. ساعتی در صفحه ظاهر می شود که به شما کمک می کند تا زمانتان را مدیریت کنید. این زمان شامل زمانی نیست که شما به سخنرانی ها و مکالمه ها گوش می دهید.

شما هر سخنرانی و مکالمه و هر کدام از سؤالات را فقط یکبار خواهید شنید به شما اجازه داده می شود که هنگام گوش کردن یادداشت برداری کنید و برای پاسخ به سؤالات از آن ها استفاده نمایید. زمانیکه سؤالی پاسخ داده می شود، شما مجاز به برگشتن به آن نیستید، بنابراین از انتخاب دقیق پاسخ هایتان اطمینان حاصل کنید.

در iBT، محرک ها از طریق هدفن ها به سمت شما می آیند، نه از طریق CD صوتی که در تافل ITP وجود دارد. در iBT، شما هر سؤال را هم می بینید و هم می شنوید؛ در تافل ITP، شما تنها سؤال را می شنوید. بعد از سؤال، گزینه های پاسخ در صفحه نمایان می شوند؛ سؤال در صفحه باقی می ماند تا زمانیکه شما پاسخ خود را بدهید. در مورد موارد چند گزینه ای، قبل از هر گزینه یک بیضی به جای حروف ( C) ، ( B ) ، ( A ) یا (D) قرار می گیرند.

در iBT هم متن و هم موضوع مکالمه هر دو به شما گفته خواهند شد. مکالمات طولانی نوعا متضمن ارائه دهنده ی اصلی است که اطلاعاتی را ارائه می دهد و یکی دو فرد دیگر که سؤالاتی از ارائه دهنده ی اصلی می پرسند. تمامی گویندگان در صفحه به تصویر کشیده می شوند. هر محرک بطور عادی با سه یا چهار سؤال در مورد آنچه گفته شده دنبال می شوند.

سخنرانی های iBT نیز شامل یک مقدمه است که به شما می گوید چه کسی صحبت می کند و موضوع چیست. با مراجعه به معارفه های کوتاه در شیکاگو، مقدمه ممکن است به صورت زیر باشد:

«به راهنمای تور هنگامیکه برای گروهی از بازدیدکنندگان در مورد شهر شیکاگو توضیح می دهد گوش کنید.»

در سخنرانی های iBT، سخنرانی ها معمولا شبیه یک سخنرانی توسط استادی که از کمک های دیداری استفاده می کند می باشند. استاد و کمک های دیداری در صفحه به تصویر کشیده می شوند. شما، با استفاده از موس خود، هر سؤال را بعد از اینکه پرسیده می شود پاسخ می دهید.

iBT از تنوع بیشتری از انواع پاسخ استفاده می کند. مثلا، ممکن است بیش از یک پاسخ صحیح وجود داشته باشد و از شما خواسته خواهد شد که روی بیضی کنار تمام پاسخ های صحیح کلیک کنید. هر زمانی که بیش از یک پاسخ صحیح وجود دارد، به شما گفته خواهد شد که چه تعداد پاسخ صحیح را باید مشخص کنید.

آموزش آزمون تافل

iBT :

بخش ۳: صحبت کردن

بخش صحبت کردن توانایی شما را برای استفاده ی انگلیسی صحبت شده در مکان های دانشگاهی محک می زند. این بخش شامل سه کار صحبت کردن می باشد. هر کار نیازمند آن است که شما به یک سوال تنها، یک صحبت، مکالمه یا سخنرانی پاسخ دهید. در این کارها لازم است به یک سخنرانی یا مکالمه گوش دهید یا متن کوتاهی را بخوانید. سپس به یک سوال پاسخ خواهید داد شما ممکن است یادداشت هایی بردارید و آن ها برای پاسخ به سوالات به شما کمک میکنند.

مهارت صحبت کردنتان با روانی و صحت کلی که در زبان انگلیسی بکار می برید ارزیابی می شود. بخش صحبت کردن ۲۰ دقیقه طول می کشد. به شما ۴۵ تا ۶۰ ثانیه لازم داده می شود تا به هرسوال پاسخ دهید. قبل از پاسخ به سوالات ۱۵ تا ۲۰ ثانیه به شما زمان داده خواهد شد تا در مورد چگونگی پاسخ به سوال فکر کنید. ساعتی روی صفحه نمایان می شود که در مدیریت زمانتان به شما کمک می کند.

آموزش آزمون تافل رایگان با استاد انگلیسی

ثبت دیدگاه شما عزیزان :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.